Transport materiałów sypkich

System do transportu materiałów sypkich sprawdza się wszędzie tam, gdzie ze względu na charakterystykę transportowanego materiału należy zachować szczególną uwagę np. ze względu na konieczność zachowania jego najwyższej czystości (np. farmacja) lub wystąpienie konieczności redukcji zapylenia.

Zalety tego rozwiązania:

  • ograniczenie ilości odpadów i zanieczyszczenia produktu
  • bezpyłowe środowisko pracy
  • minimalna obsługa
  • niewielkie gabaryty instalacji
  • elastyczność - możliwość modyfikacji systemu wraz ze zmieniającymi się potrzebami
  • brak wad występujących w mechanicznych systemach transportu
  • sterylna czystość

Przemysł Spożywczy

 Transport materiałów sypkich – między innymi takich jak: mąka, kasze, cukier, cukierki, kawa, herbata, granulaty, półprodukty, produkty gotowe. Typowe nasze aplikacje w tym przemyśle to: transport substancji spożywczych, granulatów i proszków, obsługa w dostawie materiałów do maszyn pakujących i formujących produkty, napełnianie i rozładowywanie big bag’ów, napełnianie i rozładowywanie zbiorników, worków i kontenerów, napełnienie młynków i mikserów, transport delikatnych produktów, aplikacje higieniczne i w strefach zagrożonych wybuchem ATEX.

 

Przemysł Chemiczny

Transport materiałów sypkich – między innymi takich jak: proszków, granulatów, substancji agresywnych i innych. Typowe nasze aplikacje w tym przemyśle to: transport substancji spożywczych, granulatów i proszków, obsługa w dostawie materiałów do maszyn pakujących i formujących produkty, napełnianie i rozładowywanie big bag’ów, napełnianie i rozładowywanie zbiorników, worków i kontenerów, napełnienie młynków i mikserów, napełnianie reaktorów, transport delikatnych produktów, aplikacje higieniczne i w strefach zagrożonych wybuchem ATEX.

 

 

Przemysł Farmaceutyczny

Transport materiałów sypkich – między innymi takich jak: substancji leczniczych i wypełniaczy. Typowe nasze aplikacje w tym przemyśle to: transport, granulatów i proszków, obsługa w dostawie materiałów do maszyn pakujących i formujących produkty, napełnianie i rozładowywanie big bag’ów, napełnianie i rozładowywanie zbiorników, worków i kontenerów, transport delikatnych produktów, aplikacje higieniczne i w strefach zagrożonych wybuchem ATEX.